Operation Flashpoint by DRIVERX
:: Kampaně » Red Hammer

Red Hammer

Datadisk Red Hammer, se rozhodli vyrobit v Codemasters bez pomoci českých Bohemia Interactive V původní hře jste si mohli zahrát kampaň pouze za Američany, což byla určitě škoda. Brzy po vydání se logicky začaly objevovat požadavky ze strany hráčů, kteří si žádali i sled pěkných misí za stranu ruskou. Někdy v září, když Flashpoint vyšel i v USA a ihned se i tam dostal na první příčky prodejnosti, si u Codemasters řekli, že by nebylo na škodu využít vlnu velkého zájmu o hru, narychlo vytvořit datadisk a získat tak z hráčů další peníze.

Codemasters se tedy pustili do projektu, který byl označen poněkud vznešeně jako Operation Flashpoint Gold. Ten se distribuuje ve dvou verzích - buď jako původní hra s updaty, novou kampaní a bojovou příručkou, nebo si ji lze stáhnout z internetu, což pak ale nabídne jen onu kampaň. U nás ale datadisk v obchodech nenajdete, takže jedinou možností je pro vás objednat si ho z internetu a platit mezinárodní platební kartou. U nás není tento způsob příliš oblíbený, z čehož vyplývá, že mnoho z vás to asi neudělá. Další otázkou pak je, jestli vůbec stojí za to si Red Hammer pořídit. Následující odstavce by Vám měly napovědět. Hlavním (a vlastně jediným) přínosem datadisku tak zůstává kampaň. Ta se sestává ze dvou desítek misí, ve kterých si můžete zahrát za druhou stranu, konkrétně za příslušníka elitních SpecNaz Dimitri Lukina,.který po několika misích zjistí, že stojí na nesprávné straně barikády a zběhne. Příběh celé kampaně není příliš originální, navíc Dimitri připomíná spíše nějakého ufňukánka než pořádného ruského vojáka ! Ani samotné mise, ze kterých je kampaň složena, se mně nezdály příliš geniální. Mise jsou hrozně dlouhé a taky se často mění úkoly, tzn. že po chvíli hraní ani nevíte která bije, protože původní úkol se vám dávno změnil snad stokrát :) Ne to zas přehánim. Myslim si, že to je škoda, protože některé mise jsou docela originální a tak by neškodilo delší mise rozkouskovat do menších, určitě by to prospělo lepší hratelnosti ! Hned tuším třetí mise ve které máte bezpečně odvést Generálovu přítelkyni je pěkně tuhá :) Hlavně proto, že jsem za žádnou cenu nemohl najít dopravní prostředek, kterým bych ji převezl na letiště ! To opět nechápu, proč prostě nemůže jít se mnou ?? Nebo hned v druhé misi, ta je celá o tom, že máte obsadit celý Everon, takže obtížnost je fakt na hraně a pokud nehrajete Flashpoint pravidelně, tak si na Red Hammer radši nechte zajít chuť i mě to dělalo celkem problémy a to si myslim, že Flashpoint hrát umim. :))

Co se týče videí a cutscén, jsou celkem povedené a ani v misích jsem nenašel žádné chyby. Jinak Red Hammer není datadisk je to pouze přidávná kampaň o celkovém počtu 20 misí, čili žádné nové jednotky či zbraně nic nového. No uznejte, že to za vaše peníze opravdu nestojí ! Já si Red Hammer pořídil jen ze zvědavosti a nakonec jsem celkem litoval. Když to vezmu kol a kolem Red Hammer mě zklamal i když pár světlých míst by se na něm určitě našlo!

Hodnocení: 46%
© DRIVERX, © graphix Đark. All rights reserved! Všechna práva vyhrazena!