Operation Flashpoint by DRIVERX
:: Mise Pěchotní
Zapomenuté hrábě


Autor: Fujtajblik

Addony:

OFP verze 1.46

Intro a outro:

U mise nejsou.


Mise:
V kůži příslušníka speciálních jednotek máte za úkol provést na místním letišti menší sabotáž. Vaším úkolem je zničit letadla Su-24 a vrutlníky Mi-24. Dalšími úkoly jsou zničit stanoviště AA vojáků a zničit Shilku. V brífingu je sice psáno, že stačí zničit vrtunlíky a stíhačky, ale mise se poté bohužel neukončila, čili je třeba splnit i "sekundární úkoly". Akorát jsem nepřišel na to, jak mám zničit stanoviště AA vojáků. Vždy je všechny zabiju a nic..pak jsem zkoušel položit tam i nálože a také nic :). Pravděpodobně špatně nastavený spínač. Nebýt takovýchle nepěknýh chybek se jedná o slušnou misi.


Hodnocení: 6/10

STÁHNOUT


 

Orlí Oko


Autor: Fujtajblik

Addony:

Resistance 1.91.

Intro a outro:

Intro je velice jednoduché, slouží k uvedení do děje, sleduje poradu partyzánů. V outru akorát vidíte útočící americké tanky. Videa jsou možná až moc prostá, ale hlavně, že tu jsou.


Mise:
Jedná se o sniperskou misi. Vaším úkolem je zabít dva ruské důstojníky. V misi sice nechybějí zvraty typu "tudy to nepůjde, musíš jinudy", ale nikdy si při nich nevystřelíte. Za celou misi jsem zabil sniperkou 5 ruských vojáků, což mi přišlo trošku škoda vzhledem k tomu, že mise je velice dobře strukturovaná (třeba v Provins, kde byla ruská hlídka mohl autor klidně udělat úkol, že tudy bude projíždět plukovník v UAZu a vaším úkolem bude ho zabít nebo tak :). Mise dále není nadabovaná, ale to nevadí. Škoda, že autor nevymyslel více úkolů v misi, protože jinak je mise udělaná bez chybičky.


Hodnocení: 7/10

STÁHNOUT


 

Operace RED ARROW


Autor: Vjéřa

Addony:

Potřebujete Resistance verzi 1.91 a Zlatou verzi OFP (popř. addony vydané v této verzi)

Intro a outro:

Intro začíná pěkně akčně...mocným útokem Američanů na pozice Rusů. Důvod je prostý - Rusové mají SCUDy a chtějí je odpálit. Američané nejsou úspěšní a Everon je zničen jaderným útokem :). Intro je průměrné, ale jak říkám vždy dostačující a dabované.
Outro je kratičké a nelze ho proto hodnotit samostatně.

Mise:
Mise začíná hodně akčně a je nadabovaná. Příběh jsem nastínil v intru, jde o to, zničit druhý SCUD, který míří na Malden. Musíte za každou cenu zabránit jeho odpálení. Přijdete na první základnu, kde jsou vozidla a vrtulníky (buď je do nich nemožné nasednout nebo nemají palivo či střelivo za což autora mise chválím (není nic hezčího než si v nějaké rádoby těžké misi nasednout do Mi-24 a hezky ze 20m nad zemí si 30mm kanónem vychutnávat nic nemohoucí okolí :), nicméně zjistíte, že Rusové SCUDy přemístili a tak hurá na druhou základnu. Musím bohužel říct, že sem si za celou misi moc nevystřelil. Došel jsem na waypoint a tam už se plazili Američtí vojáci, na druhé základně to bylo o trošku těžší. Na zpáteční cestu vás musí vyzvednout vrtulník, ale asi 3x se mi stalo, že vůbec nepřistál, ale jen kroužil na waypointem a po chvíli odletěl. Mise je poměrně lehká a místy vadí drobné chybičky, ale autor si dal s misí práci (je dabovaná) a koneckonců sem se (hlavně u druhé základny) dobře bavil.


Hodnocení: 7/10

STÁHNOUT


 

Velitel II. verze 1.4


Autor: F.D.O.F.

Addony:

Žádné addony nejsou třeba, stačí OFP Resistance verze 1.75

Intro a outro:

Intro a outro u mise nejsou.

Mise:

I přesto, že v misi chybí intro a outro se jedná o poměrně kvalitní a těžkou misi. Máte v ní s 12 muži obsadit celkem tři body. 1)Enter Deux, 2)Malou pobřežní základnu a za 3)Chopain. Máte k dispozici: BVP, 2x T80 a 1xT72. Záleží pouze na vás jak se rozhodnete, jestli použít tank a nebo pěchotní akci (já použil tanky, ale pobřežní základnu jsem obsazoval bez pomoci techniky, protože tam bylo hodně raketometčíků ;). V misi je namluvení což se rozhodně počítá a přispívá to k realnějšímu dojmu ze hry. Mise je jak jsem již řekl poměrně těžká..hrál jsem ji zhruba hodinu a stejně se mi Chopain nepodařilo obsadit (mám své 4 vojáky a mám zničit Abrams :). Nicméně rozhodně doporučuji si misi zahrát.


Hodnocení: 8/10

STÁHNOUT


 

Noční likvidace


Autor: Sapi

Addony:

HK PSG (přiložen), OFP verzi 1.46

Intro a outro:

Vystížně a jednoduše udělané outro i intro, které ničím nepřekvapí. Nicméně je dobře udělané a plně dostačující.

Mise:

V misi máte za úkol se svým týmem BlackoOps zlikvidovat ruský SCUD v La Trinite. Mise je klasickou vyvražďovačkou vojáků ve vesnici a poté odpálení SCUDu pomocí výbušnin. Jakmile SCUD odpálíte, přijdou komplikace, protože váš vrtulník byl sestřelen. Musíte se proto dostat na pobřeží do člunu (párkrát se mi stalo, že člun pro mě nepřijel, takže pozor). Až na pár chybek se jedná o dobrou misi.


Hodnocení: 7/10

STÁHNOUT



Hawk in Nets


Autor: MunchStudios

Addony:

The HK pack by LOBO-TEAM; SpecOps UH-1 by SelectThis; Resistance Guerillas by ADS; Desert Eagle by quakergamer; Zodiac by Colonel Klink; Lincoln LS by MEHANIC; Security cams by Bullz_Eye_On_My_Back. Všechny tyto addony naleznete na http://ofp.gamezone.cz/ nebo pokud addony nechcete hledat, ale rovnou stáhnout, zkuste stránku http://munchstudios.wz.cz/downloadscz.htm

Intro a outro:

Intro je dobře udělané, položí před vás mnoho otázek a navnadí vás na misi, tak to má být. Kvalita ostatních videí je také velmi dobrá.

Mise:

Žijete v době, kdy se ani vládním organizacím nedá věřit, CIA, FBI, NSA a další jsou zahlceny podvojnými agenty. Rudé kořeny (Red Roots) prorůstají státní infrastrukturu a chystají se převzít moc v USA. Proto vzniká super tajná organizace OCTREID, jejíž existence je naprosto utajená a žádné informace se odtud nedostanou ven. Její agenti, mezi nimiž jste i vy Hawk, jsou vysíláni na ty nejnebezpečnější a zároveň nejdůležitější úkoly. Na ostrově cyllabelle se nachází momentálně jeden z čelních představitelů Red Roots pan Untouchable (Nedotknutelný). Za pomoc zkušeného hackera se snaží dostat k citlivým datům, vy jako Hawk mu v tom musíte zabránit.

Takhle nějak by se dalo shrnout pozadí příběhu, nicméně jak sami uvidíte ve hře, příběh je dost komplikovaný a budete mockrát překvapeni a vše bude nakonec jinak než se mohlo zdát. Autoři se nechali hojně inspirovat sérii Metal Gear Solid (kvalitní příběh, interferace) což je jedině dobře. Ve hře vidíme poprvé třeba systém MUSC což je boj beze zbraně, jedná se o skutečně revoluční počin, nicméně je zase pravda, že pokud si nestoupnete za vojáka v to správné místo nepodaří se vám ho srazit hlavní či zlomit vaz rukou, ale i tak se to párkrát povede a naopak jste nuceni takto bojovat (právě po vzoru MGS). Dále tu máme něco jako "Codec" z Metal Gear, jedná se vlastně o rádio, které vám umožní kontaktovat členy týmu, opět bravo. Jak jste mohli vidět, zmínil jsem slovíčko "interferace", co to přesně u mise znamená - po shlédnutí intra například vyjede obrazovka, na které si zvolíte obtížnost, když umřete tak vyjede podobný obrázek jako v MGS, který vás bude vyzývat k ukončení či loadnutí hry.

Celkově se jedná o misi komplikovanou, které se sem tam nevyhla drobná chybička (místy občas zablbla kamera, ale to může být i nechtěné, OFP si občas dělá co chce (viz recenze na Bikerovu misi Na válečné stezce 2), dále občas problémy s použitím systému MUSC, ale jinak si mise, která přináší mnoho nového nezaslouží jiné hodnocení než 10/10. Více jak rok práce jsou na projektu zkrátka vidět a pokud takhle budou vypadat další tituly od Munch Studios bude to jen dobře.


Hodnocení: 10/10

Hodnotťe misi

STÁHNOUT




Rudá krev


Autor: Davson

Addony:

Delta/Ranger addon od BAS (http://www.ballistic-studios.com/download.asp), editorupgrade102, všechny oficiální.

Intro a outro:

Videa jsou přesně taková jaká mají být - účelná a dá se na ně koukat. Akorát mi přišlo, že v outru ten autobus vybouchnul tak nějak divně. Ale jinak nemám co vytknout.

Mise:

Davson tuto misi vydal již v červnu tohoto roku, nicméně, čas ji zahrát a orecenzovat jsem si našel až teď. V misi máte za úkol, obsadit teroristickou základnu na které je vězněn důležitý agent americké armády. Následně základnu udržet. Mise je dobře zpracovaná, žádnou chybičku jsem na ní nenašel. Dokonce jsem si jí zahrál i podruhé, což se mi mockrát nestalo (možná to bylo zbraní co sem měl, protože se z ní parádně střílelo ;). Rozhodně doporučuji.

Hodnocení: 9/10

Hodnotťe misi

STÁHNOUT




Na válečné stezce 2


Autor: Biker OFP

Addony:

Addony žádné nepotřebujete, verzi 1.9 ano;)

Intro a outro:

Dobře udělaná videa, v intru vás autor uvede do děje (pozn. jen fakt nechápu jestli jak ta kamera míří tomu Američanovi do rozkroku jestli to je úmysl a nebo chyba;)))

Mise:

V misi máze za úkol co by ostřelovač Ivan Stojin podpořit elitní výsadkový tým Aleksej. Máte před sebou hodně úkolů - lokalizaci nepřátelských sniperů spoustu krytí a další. Mise se odehrává na ostrově Kolgujev a je dobře hratelná tj. párkrát zemřete, ale protože autor umístil do mise opravdu hodně autosavů, tak to ani nebude příliš iritující. Na misi se mi líbilo použití help informací (jako v původní kampani při tréninku), které vám připomínaly informace o úkolech bez nutnosti otevírat mapu. Kladně hodnotím i namluvení. Celkově se jedná o velice slušnou misi.

Hodnocení: 8/10

Hodnotťe misi

STÁHNOUT




Čisté nebe


Autor: Pavouk

Addony:

Tuším, že stačí Flashpoint verze 1.46

Intro a outro:

V misi máte za úkol v roli speciální jednotky zničit sovětské Hindy. Mise má vyváženou obtížnost řekl bych, takže ji nedohrajete napoprvé, ale ani vám u ní nevypadají hrůzou vlasy na hlavě. Akorát zamrzí, že misi chybí dabing, díky tomu má také nižší hodnocení. Jinak se jedná o kvalitní mise ještě k tomu s vlastním instalátorem co chcete víc ?

Mise:

V misi máte za úkol v roli speciální jednotky zničit sovětské Hindy. Mise má vyváženou obtížnost řekl bych, takže ji nedohrajete napoprvé, ale ani vám u ní nevypadají hrůzou vlasy na hlavě. Akorát zamrzí, že misi chybí dabing, díky tomu má také nižší hodnocení. Jinak se jedná o kvalitní mise ještě k tomu s vlastním instalátorem co chcete víc?

Hodnocení: 8/10

Hodnotťe misi

STÁHNOUT




Spring strike


Autor: david_le_vengeur@hotmail.com

Addony:

Flashpoint verze 1.3 a oficiální Upgrade 3

Intro a outro:

Ano, hlavně exceluje skvělé akční intro

Mise:

Komplikovaná mise ve které je hodně úkolů a je také hodně těžká. Vaším cílem je nejprve ubránit se, pak zjisti co se stalo na jiném místě, zničit americkou základnu s vozidly a zabít amerického plukovníka. V misi je naštěstí hodně autosavů, ale i tak vám dá mise pořádně zabrat. Mise není nadabovaná, což je jistě škoda. Na druhou stranu to velké množství dialogů co zde jsou, kdyby se vše nadabovala mise by se vyšplhala hodně přes několik MB. Nezbývá než doporučit !

Hodnocení: 9/10

Hodnotťe misi

STÁHNOUT




Major Rezek


Autor: Jiří Pazděra

Addony:

ČSLA addon 1, nutno hrát ve verzi 1.46

Intro a outro:

Ano

Mise:

Vcelku kvalitní a zábavná mise s povedeným intrem i outrem. Vaším úkolem je zničit tři amerocké Vulcany, zavolat letku vrtulníků a tanků a vyčistit město od pěchoty. Mise je dobře vyvážená co se týče obtížnosti, což je jedině dobře. V misi chybí namluvení, ale to se dá překousnout. Briefing i overview jsou samozřejmostí.
Hodnocení: 8/10

Hodnotťe misi

STÁHNOUT




The Beach


Autor: Michal "SHADOW" Štefaňá

Addony:

Verze hry 1.30 a vyšší

Intro a outro:

Ano, pokud zemře hodně vojáků při vylodění (doporučuji :))

Mise:

Nářez. Od začátku do konce jatka. Hráli jste MOHAA ? Pamatujete na Omaha beach ? Tak tohle je úplně to samé ! Budete rádi, když vůbec přežijete vylodění ! Na pláži samé barikády, dále jsou kulometná stanoviště. Vše se táhne po celé délce pláže. Pokud si myslíte, že obsazením pláže mise končí jste na omylu !! Potom na vás čekají další úkoly jako třeba - odvrácení útoku Rusů, přesun na další pozice a obsazení tábora. Mise obsahuje další cutscény a vůbec je to jedna z nejlepších misí co sem kdy hrál. Ale je pekelně tuhá !!Opravdu šíleně, takže slabším povahám nedoporučuji !! Všichni ostatní budou mít tu čest zahrát si misi, která patří mezi to nejlepší co můžeme v OFP najít.

Hodnocení: 10/10

Hodnoťte misi

STÁHNOUT




Partyzánská naděje 2


Autor: Muttley a Davson

Addony:

Myslím, že žádné, ale je dobré mít nainstalován "editorupgrade102" a "editorupdate102". Verzi potřebujete 1.91

Intro a outro:

Videa vás sice neoslní svojí délkou, ale pro účel mise bohatě stačí.

Mise:

V misi máte za úkol, ukrást dokumenty ze silně bráněného Saint Pierre. Tuhle misi rozhodně nedohrajete na poprvé, protože je opravdu pekelně těžká. Na straně Rusů je spoustu kulometčíků a tak vám to dá pořádně zabrat než se vůbec probujete tam kam potřebujete. Jinak je mise nadabovaná, chyby jsem žádné výrazné nenašel (možná to je tím, že sem hrál druhou opravenou verzi:)), a to ani v brífinku či ve hře. Nezbývá než misi doporučit, jen musím dát nižší hodnocení za obtížnost.

Hodnocení: 9/10

Hodnoťte misi

STÁHNOUT




Osvobození Provins


Autor: Číža

Addony:

ČSLA

Intro a outro:

Intro i outro jsou dobře udělány. Hlavně intro vás zřejmě pobaví :).

Mise:

V misi musíte osvobodit městečko Provins od Rusů. Mise je skvěle vyvážená, tudíž s ní žádné větší problémy mít nebudete. Rozhodně potěší, že mise obsahuje dabované hlášky. Je také dobré, že si autor pohrál s detaily a rty se taktéž pohybují. Jedinou drobnou výtku bych snad měl jen k tomu, že hudba, která hraje, není při zvuku střelby ztlumena, ale musíte počkat než skladba dohraje. Jinak se jedná o perfektní a bezchybnou misi.
Hodnocení: 10/10

Hodnoťte misi

STÁHNOUT




Diverzní akce

Autor: DjAbdul

Addony:

ČSLA

Intro a outro:

Obě videa jsou na vysoké úrovni a stojí za to je shlédnout.

Mise:

V misi máte za úkol zničit dvě ruské základny. Mise obsahuje radiové hlášky a její obtížnost se pohybuje v mezích normy (dohrajete ji i na poprvé). Autor na misi pracoval skutečně dlouho, a proto se mi nepodařilo najít nějaké výrazné chybky. Briefing i overview jsou součástí mise.

Hodnocení: 8/10

Hodnoťte misi


STÁHNOUT




Zničit Šilky


Autor: JAVO(R)

Addony:

K misi potřebujte GOLD verzi Operace Flashpoint, čili verzi 1.46, další potřebný addon je k misi přiložen

Intro a outro:

-

Mise:

Obsaďte americkou základnu, která brání operacím ČSLA

Hodnocení: 8/10

STÁHNOUT




Undercover


Autor: Shadow

Addony:

K misi je potřeba OFP verzi 1.46

Intro a outro:

-

Mise:

Zabijte v pravé poledne nepřátelského důstojníka!

Hodnocení: 8/10


STÁHNOUT




Pomoc Partyzánům

Autor: Alien

Addony:

K misi je potřeba resistance verze 1.75

Intro a outro:

-

Mise:

-
Hodnocení: -/10


STÁHNOUT




Ostřelovač


Autor: Muttley

Addony:

K misi je nutná verze hry 1.46

Intro a outro:

-

Mise:

Sniperská

Hodnocení: -/10


STÁHNOUT




Kobylky 2


Autor: Muttley

Addony:

K misi je nutnné mít nainstalován Gold upgrade 3 (je součásti "zlaté verze" OFP) a verze hry 1.46

Intro a outro:

-

Mise:

Obsaďte sovětskou základnu a přístávaní město

Hodnocení: -/10


STÁHNOUT




Rukojmí


Autor: DrviverX

Addony:

K misi potřebujete datadisk Resistance

Intro a outro:

-

Mise:

Osvoboďte vůdce partyzánského odboje, kteří jsou drženi jak rukojmí na americké základně

Hodnocení: -/10


STÁHNOUT




Deadly tide


Autor: Shotgun

Addony:

K misi potřebujete OFP verzi 1.46

Intro a outro:

-

Mise:

Obsaďte La Riviere a udržte ho do večera

Hodnocení: -/10


STÁHNOUT




Nezvaní hosté


Autor: Ježuro

Addony:

K misi potřebujete Gold upgrade verze 1.30

Intro a outro:

-

Mise:

Obsaďte Montignac!

Hodnocení: -/10


STÁHNOUT




Návštěva


Autor: Ježuro

Addony:

K misi potřebujete Gold upgrade verze 1.30

Intro a outro:

-

Mise:

Obsaďte Morton!

Hodnocení: -/10


STÁHNOUT




Zničit ruský tábor


Autor: JAVO(R)

Addony:

Mise by měla jít pod verzí 1.00

Intro a outro:

-

Mise:

Obsaďte Ruský tábor v Montignacu

Hodnocení: -/10


STÁHNOUT











© DRIVERX, © graphix Đark. All rights reserved! Všechna práva vyhrazena!