Operation Flashpoint by DRIVERX
:: Kampaně » Cold war crisis

Cold war crisis

Návod:

Výcvik : Tady stací jen následovat príkazy nic víc.

Flashpoint : Ve vaší první skutecné misi se dozvíte dve duležitá pravidla.

A.)"jestliže nechcete chcípnout, neplette se do silnice"

B.)Jestli máte jen prašivou M16 a ve vesnici jsou M1A1 tanky, které podporujete, proc se obtežovat s útokem, radši se schovejte a nechte jiné aby delali svpji práci. Nedelejte ze sebe hrdiny ! Pohybujte se pomalu k vesnici a dávejte si pozor, jakmile neprítele zemre nebo ustoupí, mise skoncí !

Spojené síly : Tady mužeme praktikovat to co sme si rekli u první mise. Zustante u zeme! Ve vesnici jsou tanky T-80, a tak do vesnice jen vstupte a pak utecte (radeji lesem – je to bezpecnejší !

Stavba tábora : Pokracujte podle príkazu a následujte seržanta Bergmanna v v jeepu pred vámi. Až dojedete do Le Moule bežte lesem a východ a po chvíli si všimnete trech Rusu, sejmete je. Pak je tam jeden SpetzNatz na jižním okraji lesa. Zabijte ho a vratte se k džípu. Mužou tam být další neprátelé, ale nedelejte si starosti, M113 bude si s nimi popovídá !. Potom pockejte na ostatní a vratte se do Le Moule.

Poplach : Takže na zacátku téhle mise je dobré vzít si M60 ve stanu vedle od vás. A je tu další zásada pro hraní Flashpointu :

C.) Vemte všechno vybavení co mužete. Težký kulomet ? Težké prostredky jsou spolehlivé. A vy chcete spolehlivost !."

Jakmile vystoupíte z M113 skryjte se a pak zabít všechno co má na uniforme vlajku SSSR. Cekejte na posily, a pak nastupte do nákladáku !

Montignac musí padnout : Tato mise je težká !. Obsazení Montignacu je stejne snadné jak vzít cukroví od dítete, ale vy dostanete príkazy ustoupit. Tak budete muset zamestnat Rusy blízko Provins zatímco budete ustupovat. Bez ohledu na to jak dobrý budete, vyhodí do povetrí vaše nákladní auto. Následkem toho Blackhawk který je pro vás vyslán bude znicen. Proto se schovejte do lesa ! musí stáhnout a následuje mise nkání.

A)Po Montignacu : Tak a ted už jde opravdu do tuhého !! Na nic necekejte a jdete co nejvíce lesem k vesnici, kde nastupte do škodovky a nejdzete hlavne do Mortonu !! Po chvíli bude evakuacní místo zmeneno na Ea64 kde vás zajmou Rusové, pockejte a jakmile uslyšíte strelbu vybehnete ven – najdou vás partyzáni.

B) Podivné setkání : Poté, co vystoupíte z jeepu, nasednete do nákladáku jako ridic a jedte spolu s konvojem. Nedaleko Mortonu dostanete rozkaz oddelit se od konvoje a zamírit na polní cestu, na které jsou, samozrejme, Rusové (zdá se mi to ponekud nelogické, proc pri evakuaci máte za úkol zlikvidovat jednotku, která vám muže být úplne fuk). Když vystoupíte, strhne se hodne tuhá prestrelka. Rusové mají pocetní i terénní prevahu. Ze stran se vyhrnou hordy Ivanu v cele se sniperem (zleva u lesa – doporucuji co nejrychleji zlikvidovat), který vám postrílí polovinu jednotky. Pozor na granáty. Pred statkem je okolí cesty prehrazeno stromy a v nich je nebezpecná jednotka, která v mém prípade zabila úplne všechny z mého družstva. Když se dostanete až ke statku a neprátelé v okolí jsou zniceni, zjistíte, že váš nákladák je znicen a vy musíte do Mortonu pešky. Pokud pobežíte lesem, narazíte na malou Ruskou hlídku, tak ji zlikvidujte. Pár kroku pred Mortonem se dozvíte, že byl dobyt a tak musíte na nové evakuacní místo – Ea64. Vhodné je vrátit se do lesa, kterým jste šli cestou z farmy. Jdete stredem lesa a jen doufejte, že nenarazíte na Rusáky. Na Cj66 zatocte doprava a skrz porost prejdete silnici do dalšího lesa. Bežte lesem podél jeho okraje a v bode Dh63 vybehnete a co nejrychleji prebehnete silnici až k dalšímu lesu v bode Dj65. S trochou štestí by se to melo podarit (mne se to povedlo na první pokus). A ted už jenom stací z jihu (lesem) prijít na Ea64. Tady vás zajmou Rusové (budete drženi ve stan), ale rázem je prepadnou Partyzáni a vy budete osvobozeni.

A taky existuje jeden odporný zpusob – ale krátký J : Po výstupu z džípu se vratte a zabte vašeho velitele. Dále zabijte ridice vozu s palivem a s municí za džípem. Nastupte do džípu jako ridic. Jedte rovnou do evakuacního bodu v Ea64/65. Táta medved vám pak upresní vaši cestu. Jo a nenechejte se znicit tankem J

Záchranná akce : Vemte si dalekohled a pockejte na UAZ prijíždející zprava. Potom asistujte s útokem a hlídejte si pravý bok. Pokuste se ukrást kulomet od mrtvol a skryjte se nekde v kroví poblíž silnice, kde budou Rusové prijíždet v Uralu, pockejte až budou vystupovat a hezky je pokoste. Než odjedete ujistete že BVP které je opodál vás nevidí – nejlepší je ho znicit ! Po výstupu z nákladáku jdete dál na místo setkání a dávejte si pozor na neprátele !

V utajení : Nic težkého, na druhém waypointu budete prozrazeni a tak ase pokuste prežít a dostante se pres les do hradu (velitel je ve veži).

Nocní hlídka : Jakmile odjede velitel zacnou se dít veci jdete k brízám pred vámi a zapnete si NV brýle zabijte všechny SpetzNatz vojáky, kterí prijdou od východu !

Udržte Malden : Bežte ke kulometu a zacnete strílet Rusy. Jakmile vás zacnou bombardovat stáhnete se na sever, bacha na parašutisty !

Obránce : Položte miny zhruba 20 metru od sebe na silnici – váš velitel udelá to samé. Potom cekejte a doufejte že vetšinu tanku znicí miny pokud ne, musíte je znicit LAW raketami, které jsou u silnice !! A pozor jakmile vystrelíte všimnou si vás ostatní tanky !

Tankový výckvik : Nastupte do M60 jako ridic a jedte na výcvikovou základnu. Potom prikažte ridici at jede na další waypoint (1,9), setkejte se s velitelem. Držte formaci (1,1) do té doby , než uvidíte BVP, zlikvidujte ho. Povezme si další pravidlo : NIKDY nestrílejte z dela do pechoty ! Prepnete si mezerníkem na kulomet a je to ! Nyní nechte vašeho strelce znicit pechotu.

Bitva o Houdan : Následujte príkazy a mise by mela být snadná. Když se zacne útocit na hranicní oblast váš primární úkol je zustat na živu. Není tu žádná šance obsadit príhranicní prostor se zavšivenoou M60 a bez podpory. Dostante se do bezpecí.

Úklidová ceta : V téhle misi se vtelíte do Jamese Gastovského ze speciálních jednotek. Máte za úkol znicit nekolik ruských tanku za hranicní zónou. Nejprve slezte po skále trochu dolu, zde uvidíte ctyri Rusy – tiše je zlikvidujte svojí skvelou MP5 SD. Ted existuje nekolik možností. Mužete si od jednoho vzít raketomet a tanky dole znicit jím anebo vše udelat tiše jak se sluší a patrí. Pokud zvolíte tichou cestu, plazte se po skále dolu, zalezte si za nejaký ker a odpravte prípadné vojáky (obcas je priveze UAZ – vojáci vystoupí, obhléhnou to a zase nastoupí – je tedy zbytecné se s nimi utkávat). Až bude tank, který na silnici hlídkuje, dostatecne daleko, dejte jednu bombu pod ten stojící hned vedle a další bombu na místo, kde se hlídkující tank na delší dobu pravidelne zastavuje. Schovejte se za skálu na pobreží a ve chvíli, kdy uslyšíte, že hlídkující T80 zastavila na míste, nálože odpalte a dejte pokyn dvojce a trojce (vysílacka 0-0-1). Pak rychle bežte na evakuacní místo, pozor, zleva na vás možná bude strílet sniper, bežte co nejblíže mori, pri nejhorším se na chvíli potopte

Hranicní zóna : Další mise v M60 . Dávejte si pozor na RPG vojáky zabíjejte je vždy jako první ! Tanky by by nemely být žádný problém, jen si na sebe dávejte pozor a nechte ostatní udelat tuhle špinavou práci ! V Lolisse se nechte opravit v opravárenském automobilu bude-li to nezbytné. Pak udržte mesto.

Mravenci : Modlete se at vaši raketometcíci budou schopni znicit první Shilku, potom se snažte najít LAW nebo RPG u mrtvého (doufejte Ruského J ) vojáka. Pak pokracujte ke druhé Shilce a znicte ji, pokud se to vašim chlapcum nepodarí, pockejte na vrtulníky a ti dokoncí svojí práci ! Doufejte, že znicí všechny tanky jinak máte další problém ! Museli byste Chapoi vycistit sami !

Tanková rallye : V této misi dostanete konecne M1A1. Tento tank muže dostávat mnohonásobné zásahy a ve srovnání s vašimi nepráteli v této misi jste témer nesmrtelní !. Ubrante Chapoi a pak jedte do La Riviere kde pošimrejte neprátele svým delem !

Starí známí : Primitvní mise, dojdete na hrad. Po chvíli se strhne prestrelka a vy (bez Gastovského ) bvežte zpátky ke clunu !

Porucík : Tato mise vás naucí velet jednotce (není to moc lehké). Na zacátku pošlete svého vojáka džípem do Arudy, mezitím prijede družstvo Alfa, vyzkoušejte si nejaké príkazy proste co chcete. Jakmile váš voják dojede do Arudy, naložte další dva vojáky a pak prikažte džípu at se vrátí nazpátek nastupte do nákladáku a dojedte do vesnice, kde vám velitel rekne, kde máte stát a bránit mesto. Ubrante mesto

Pruzkum : Takže na zacátku se snažte nastoupit do M113 – jinak pujdete pešky ! Nechte M113 delat svojí práci. Neprátelská základna je v sektoru De25. Vylezte na velkou skálu a pak vemte dalekohled a podívejte se smerem do tohoto sektoru. Potom se oklikou vratte na zacátek mise. (pokud nepujdete oklikou, budete muset bojovat s neprítelem !)

Karty se obrací : Takže v této misi si mužete zmenit vybavení a proto si vemte M21 a LAW. Toto bude vaše standardní nastavení pro vetšinu budoucích misí. Na zacátku mise po chvíli uvidíte jednotka vycházejíc zpoza skály nalevo do vás – postrílejte je sniperkou. Pak postupujte údolím dolu. V údolí je celkem dost Rusu a vzhledem k barve jejich uniformy je casto nerozpoznáte od keru. Proto doporucuji casto se rozhlížet (dalekohledem anebo lépe zamerovacem sniperky – pak už jen stací stisknout spoušt). Skupina vojáku by mela jít po pravé strane a pár by jich melo být mezi stromy. Když projdete údolím a budete cca 350 m od tábora, uvidíte už BVP, které ihned zlikvidujte pomocí LAW. Pak postupujte k táboru a zavolejte si Bravo na pomoc. Ze vzdálenosti 150-200m už uvidíte hemžení v tábore – vezmete si sniperku a co nejvíc jich postrílejte z dálky. Pak postupte dál. 100m od tábora byste meli videt další BVP (pokud ne, je v pohybu) a meli by nabíhat Rusové. Až bude tábor dokonale vycišten, což by melo být snadné, dostanete ješte úkol pronásledovat neprítele (a waypoint držet pozici – nelogické). Takže se kouknete okolo (smerem k mori), meli by tam být asi 3 neprátelé (podle toho, kolik jich stihlo utéct). Pak mise koncí.

Sabotér : Další pravidlo : "Black OP co leží na zemi v noci je neviditelný."
Po case zase Gastovski, který, jak si pamatujete zustal na Everonu. Úkol je znicit tanky na nedaleké základne, prípadne znicit sklad munice v Levie. Tento úkol je volitelný, takže pokud vás chce Blake vyhodit, tak si ho splnte pro vyšší hodnocení, ale není to vubec nutné. Rozhodne si proctete Gastovského postrehy v poznámkách – užitecné informace. Pokud jde o ty Šilky – skoro na ne nenarazíte, nicit je nemusíte, pokud chcete, nálože jsou v Levie. Tak a ted k samotné misi, která není z nejlehcích, ale o které misi za Gastovského se tohle nedá ríct, že. Takže – bežte do Levie, vojáci jsou skoro slepí, takže je postrílejte, stejne tam jsou asi jen tri. BVPckum a okolo pochodujícím hlídkám se schvávejte. Pak položte nekam k Uralum a bednám bomby a z dostatecné vzdálenosti odpalte. Nezapomente si predem v bednách vzít pár dalších bomb do zásoby! Pak to lesem strihnete na základnu. Tady už to nebude tak snadné. Základna je osvetlená a okolo chodí hlídka. Obejdete základnu a od západu se proplazte ke ctyrem parkujícím tankum a položte nálože. Ted máte tri možnosti – bud nasednete do jednoho z tanku (kulometem postrílet všechny na základne a pak odjet, ale budou po vás pálit vrtulníky), nebo do helikoptéry (nejdrív vás možná nekdo znicí RPGckem a potom po vás budou pálit Šilky) a nebo nejklasictejší a asi nejlepší možnost – proste opet nenápadne odejít, z dálky odpálit bomby a pak utéct k partyzánské spojce.

Ochránce : Nudná a nejhorší mise celé kampane. Máte za úkol v M113 chránit konvoj, jedte jižní cestou (zahýbat vpravo v prvních križovatkách). Celá mise spocívá v tom, že jedete s M113 kousek, pak prikážete konvoji aby se pohnul, pokud sou nekde vojáci tak je zabte. Jinak si dejte pozor obcas se po ceste potkáte s tanky (tušim jednou nebo dvakrát) a tak musíte vystoupit a tanky znicit LAWkou nebo RPGéckem. Pechotu nicte z M113 nebo ji rovnou prejíždejte. Takhle dojedte až na letište.

Návrat do ráje : Vemte si M21 a LAW pro vaši výbavu. Koordinujte váš útok s jednotkou Bravo a Charlie. Šilku co uvidíte radeji znicte sám, je lepší predejít ztrátám vojáku ! Ted dejte vojákum povel na útok a sami všechno kontrolujte z dálky se sniperkou ! Nezapomente zavolat vrtulníky na tanky. Znicte a zabijte vše co vrtulníky neznicili. Po obsazení letište mise koncí.

Nocní útok : Setkejte se s vašimi vojáky, prozradím vám, že základna je v sektoru Eg58, jdete tam lesem ! Až uvidíte základnu snažte se co nejrychleji a nenápadneji dostat do jednoho z vrtulníku všechno s nimi znicte (bacha na Šilku a vrtulník ve vzduchu) a pak odlette a nad evakuacním bodem vyskocte.

Burácející hrom : Nejdríve musíte dorazit do Tyrone a zde znicit neprátelské stanovite. Cestou narazíte na pár Uralu a BVP. V Tyrone je jen BVP a T72, a raketometcíci. Pokud ste poškozeni, pockejte na podporu, která prijede. Jedte dál a ted prijde to nejhorší, družstov neprátelských raketometcíku, tady porušíme pravidlo a nabijeme HEAT a strílejte po nepríteli a snažte se vyhnout se poškození. Anebo stanovište proste a jednoduše objedte okolo lesa a problém je vyrešen. Montignac je bránen pouze pechotou a Šilkou. Težší to bude až s príjezdem T80 a BVP – ale stále platí, že proti ctyrem Abramsum nemají šanci.

V oblacích : V této misi se budete ucit létat s helikoptérou ! Je to sranda – na Flashpointu me to baví nejlíp. Na ovládání helikoptéry jiste brzy prijdete a osvojíte si ho, není to složité. Jediné co musíte udelat je prepravit jednotku co je v úzkých a znicit BVP (klidne si ho vychutnejte 30mm kanónem z 10 metrové výšky J

Vzdušná prevaha : První bojová mise ve vrtulníku, primitvní až to bolí. Až dojedete na základnu sedenete do Cobry a lette k mestu, zde pozor na Šilku !! Tu znicte nejdrív, zbylé tanky znicte navádenými strelami (Další pravidlo : Na šilky používejte vždy rízené strely !!!) nebo nerízenými a nebo si je vychutnejte kanónem J Jsou bezmocní.

Vyzvedac : Takže tuhle misi udeláme rychle a bezbolestne J Samozrejme mužete šilky v tak velkém území hledat, ale na co, když máte návod a když už to je návod, tak jde o to abyste meli s misí co nejméne starostí pozice Šilek Ea75,Eb73,Dg73. Pošlete do každého ze sektrou vojáka aby objevil Šilky a do jednoho se vypravte vy sám J Potom ustupte a zavolejte pro lod. To je všechno J

Železná nedele : Další mise v M1A1. Nejdrív jedte do Levie, je zde jen slabé T-72 a nejaké BVP, o pevhote radši ani nemluvim J . Pokud jste poškozeni (nevim jak by se vám to mohlo stát ale budiž J ) pockejte ješte na podpurný tým. Pozor, z druhé strany muže prijet ješte nekolik T-72. Až budete se vším hotovi postupujte k základne. Opet tam jsou jen 2 slabé T-72 + nejaká pechota, a nejaké tanky mohou opet prijet. Poškození = pockejte si na podpurný tým J mi ostatní jedeme dál. Posledním cílem je neprátelské opevnení. Tam je opet nekolik (cca 4) tanku a nejaká pechota. Pozor predevším na tanky T-80. Konec mise.

Vzdušný útok : Nastupte do vrtulníku a lette na Morton, jakmile se vám ozve základna Bufflao lette tam a nežízenými strelami (nebo kanónem) znicte BvPécka. Pak lette do Saint Pierre, kde znicte rízenou strelou Šilku! Potom se venujte Hindu a teprve pak znicte všechny tanky a pozor musíte zabít všechny Rusy do jednoho, cili pokdu mise nechce skoncit pristante a mesto od pechoty ocistete.

Budícek : Prezbrojte sebe i své vojáky na LAW. Svým mužum zakažte strílet a vydejte se k Šilce, která je, navzdory misi kdy jste Šilky hledali, VŽDYCKY ve ctverci Ea75. Jdete po pobreží, na silnici jsou hlídky. Na ctverci Eb76 zahnete na sever a dojdete do ctverce Ea74, tak abyste videli na obe Šilky (Ea75 a Eb73) naráz. Vezmete LAW a obe je odpalte do nebícka (zacnete tou jižní). A ted rychle jdete smerem k silnici (aby vás nevideli ze základny, ale také abyste byli od silnice dostatecne daleko) a rychle upalujte na západ. Vašim mužum už mužete dovolit strílet. Dobehnete až do lesícku v sektoru Di73 (za vámi pojede BVP, ale pokud jste dali vašim mužum LAW, jiste si s ním poradí). Dobijte si LAW. Šilka se bud vyhrívá u ohnícku na základne (takže si zkuste pres stromy najít úhel, abyste mohli dobre zamírit, pri nejhorším si trochu popojdete - a odpalte ji), anebo si to k vám šine (v tom prípade budte vy anebo nekdo z vašich mužu pohotoví a pošlete tu hromadu plechu do horoucích pekel). Ted už jenom rychle sprintujte na sever, na únikové místo (pozor, cestou možná bude ruská hlídka, možná za vámi pojede tank, takže to rozhodne nebude procházka ružovým sadem). Pokud pobežíte skrz smrkové (nebo co je to za stromy) porosty, melo by se vám (i když možná se ztrátami v radách vašich mužu) podarit dobehnout na únikové místo v porádku.

Letadla startují : Pomalu (cca rychlostí 20km/h najedte na runway, jakmile odstartují letadla pred vámi naberte plyn a vzlétnete !

Maverick : Na zacátku vás budou obtežovat nejaké cluny, ale ty v klidu nechte svým partnerum (jednicce a dvojce) na ostrove zamerte Šilky a znicte (pozor at se nedostanete do vývrtky, pilotování A-10 je velmi težké !) je, potom ješte znicte nejaké tanky. Najednou vám zacne docházet palivo, motory vypoví službu a vy ste nuceni se katapultovat !!

Protiúder : Do zacátku doporucuji vzít si M21 a LAW. Až s padákem pristanete, bežte k základne, kterou máte dobýt - neprátelský odpor by mel být minimální (pár vojáku). Základnu pak zajistí tým Charlie. Vy se mezitím pripravte na protiútok neprátel. Z kopcu ze severu, severozápadu a západu prijedou 2 BVP a plno pechoty (ta také od jihozápadu), takže rozmístete své muže vhodne po základne. LAWkou znicte BVPcka a sniperkou peclive pozorujte všechny uvedené smery, abyste o neprátelích vedeli vcas a mohli je zdálky odstrelovat. Oblast musíte vycistit od všech Rusu. Pak se mužete dát na západ. Ješte ale nechodte až k druhé základne - na hrebenu kopce mezi obema základnami v klidu s pomocí LAW odpalte tank dole, a pak vaší M21kou zlikvidujte z dálky a bezpecí pechotu. Pak mužete dát týmu Bravo pokyn k útoku a sami se pripojit. Pozor, na základne je také pár Rusu možná schovaných ve kroví. Až bude základna vaše, mise koncí.

Útek ze zajetí : Jedna z nejlehcích misí ve hre, plnte všechny príkazy a jakmile padne noc, vybehnete ze stanu k BvP co stojí u ohne a ujíždejte na jih.

Hledac pokladu : Vybavte Gastovského M21 a LAW. Tak ted se vydejte dolu k pobreží a podél more (budete muset jít asi kousek do vody, protože plot sahá až do more) se dostante na úroven Gubova domu. K domu je nejlepší priblížit se zezadu a zde (nevideni a neslyšeni) zastrelit hlídku. Pak dobehnete až prímo k domu a zprava ho obejdete... pred domem uvidíte mnoho ruských vojáku. Stací zastrelit toho stojícího pred vchodem a co nejrychleji zabehnout do domu. Pokud vyvoláte poplach, lehnete si na zem a ze dverí strílejte na všechno co se hýbe (Pokud jste si vzali LAW nebo nejaké mrtvole sebrali RPG, znicte BVPcko). Pokud poplach ješte vyhlášen nebyl, máte asi ohromné štestí. Každopádne, stejnou cestou, jako jste prišli, se pak co nejrychleji vratte zpet (pokud na vás budou strílet a bude jich víc, je lepší, než opetovat palbu, utíkat) a mise zde skoncí.

Najít a znicit : Trošku me mrzí, že autori Flashpointu nevyrešili tuto misi nejak lépe. Dá se totiž dohrát i s prstem v nose. Ale popíšu vám dve možnosti rešení. To první je dozajista težší, snažte se nepozorovane dostat až na dohled ke Scudu, který odpravte LAWkou (pokud vás nekdo uvidí, volejte tanky (západní cesta) a vrtulníky. Nebo je zavolejte hned ze zacátku a ve vzniklém zmatku se ke Scudu dostante. A ta druhá možnost. Na zacátku mise nasednete do džípu a jedte až na vrtulníkovou základnu letky Nomád, kde nasednete do vrtulníku a lette ke Scudu, ty asi tri Šilky vám urcite vrásky delat nebudou.

Rudý úsvit : Záverecná mise (která následuje, pouze pokud jste úspešne dokoncili predchozí, což je celkem logické) vám dává velmi volnou ruku a opet zde je mnoho zpusobu jejího rešení. Musíte zajmout generála Gubu... ale to není všechno. Každopádne pro zacátek si vezmete LAW. A ted jeden ze spusobu rešení: s vašimi muži si nastupte všichni do M113 a jedte co nejrychleji na základnu do sektoru Ed46. Streží ji jeden nebo dva Rusové, ale to kulomet M113 není problém. Na zákaldne vystupte. Je zde cisterna, kterou odvezte k Hindu, který stojí za základnou. Nastupte si do Hindu i se všemi svými muži, a doplnte palivo z cisterny. Pak nastartujte a lette na ruskou, lehce streženou základnu v sektoru Bg42. Pokud jse byli dostatecne rychlí, mel by pred základnou stát UAZ i s generálem Gubou. Postrílejte osádku, pak by mel Guba vystoupit a utíkat. Bežte za ním, ale nezabíjejete ho. Když se k nemu priblížíte bude automaticky zatcen. Pokudzde zde UAZ již není, meli byste na nej narazit nekde na silnici, která vede po okraji ostrova na severovýchod (pak Guba nekde prestoupí do lodi a tradá pryc z ostrova - ale bohužel nevím, kde ta lod je). Pokud Gubu zabijete, vadit to tak úplne nebude. Ale nedozvíte se (tedy potažmo James se to nedozví, ale vy už víte, nebo se to ted dozvíte z návodu :-)), že Guba má ješte druhý Scud. Ten ted stojí v sektoru Ib20 a presunuje se do sektoru Ih20 (já ho mel ale napr. v sektoru Ij16...), kde má být odpálen. Takže všichni (vcetne Guby) do Hindu a rychle na severovýchod Kolgujeva. Aby to nebylo tak jednoduché, cestu vám bude zpríjemnovat nekolik Šilek. Takže používejte AT-6. Až uvidíte dole SCUD (na první pohled se oznací jako Ural!), tak na nej vyšlete také raketu a udelejte s ním "krátký proces". Pak to obratte a zpet na jih. Tím mise koncí.

Status quo : Potom, co si vychutnáte outro (pokud se vám jednu ze dvou predchozích misí nepodarilo dokoncit, tak uvidíte "trošku" jinou verzi outra) a titulky následuje prekvapive ješte jedna, "bonusová" mise. Jde o "setkání po letech" - prátelé z války, James, David, Robert a Sam se v roce 1991 setkávají na Everonu. Vy v roli Jamese prilétáte na ostrov Cessnou. Tahle mise vám dává absolutní volnost. Na zacátku dolette až nad Everon a nasmerujte se, abyste mohli pristát na letišti (od jihu). Pak uberte rychlost, klapky a pomalu a lehce pristante (pokud to nezvládnete, zkuste autopilota, udelá to za vás. Pokud si veríte, je docela cool pred letištem vypnout motor a na dráhu doplachtit). Na letišti z letadla vystupte. Tady mužete jít k pilotum Blackhwaku a nechat se odvézt do Mortonu, kde je jeden chlápek ve Škodovce, kterého si mužete stopnout, dál jezdit auty, ale klidne i lodí ci vrtulníkem... Nebo mužete jít k žlutému Rapidu a po Everonu jezdit autem... Nebo dostat eílený nápad, a zkusit to všechno oblétat/objezdit Cessnou... Ale nejrychlejší zpusob je sednout do cisterny, dojet s ní k Mi-17 a doplnit palivo. Pak mužete všechny prátele oblétat vrtulníkem. Robert stojí v Lamentinu na námestí. Sam se práve vrací z ryb a vystoupí z lodi na pláži poblíž Laruns. David je dustojníkem na vojenské základne poblíž Levie. Až je všechny vyzvednete, mužete ješte letet na známý hrad poblíž St. Pierre a zde ješte vyzvednout velitele Partyzánu, stojícího na veži. Nakonec se presunte do hospody v St. Pierre, kde za zvuku flašinetu a hospodského tlachání hra koncí. GRATULUJI K DOHRANÍ !
© DRIVERX, © graphix Đark. All rights reserved! Všechna práva vyhrazena!