Operation Flashpoint by DRIVERX
:: Kampaně » ČSLA 2

ČSLA 2


Návod ČSLA 2 kampaň :

Prolog

Ještě než se rozhodnete použít můj návod, chtěl bych vás upozornit, že vždy popisuji misi, tak jak jsem ji dělal já, nepopírám, že existuje bezpočet lepších řešení. Nebudu vám přesně popisovat kudy máte chodit, budu se jen snažit nastínit možnost řešení a případné vychytávky, které by vám misi mohli usnadnit.

1)Ústup
První, vcelku jednoduchá mise. Vydejte se směrem na waypoint, po chvíli následuje střih, který vás dostane na cestičku mezi dva lesy. Budete nuceni zastavit a vypořádat se s Rusy. První skupinka jde od lesa z jihu, stačí vhodně "zakempovat" a Rusy vystřílet. Až se vám to povede, hru si uložte a vypořádejte se se serverní skupinkou. Osvědčilo se mi zalehnout poblíž jednoho z vozů a Rusy hezky vystřílet.

2)Nečekaná návštěva
Velice těžká mise. Ze začátku se připravte na útok rusů z kopce za baráčky. Není jich mnoho, snažte se přijít o co nejméně mužů, chraňte svoje raketometčíky ! Až vystřílíte kopec přesuňte se k hangáru a snažte se zničit co nejvíce BVP. Taktéž pozor na útočící Hindy...já přišel o leteckou podporu, takže jsem musel
jeden Mi-24 zničit na vlastní pěst. Pokud jsou všichni mrtví a vy nemáte raketníky, tak běžte za Rusy, kteří útočili z kopce, jeden člen týmu u sebe má RPG s 3 střelami. Pak už je to o štěstí. Znovu připomínám, že mise je hodně moc těžká, já ji dělal zhruba 2 hodiny čistého času. Zopakuji dobré rady :
1)Chraňte raketníky
2)Zničte co nejdříve útočící vrtulníky
3)Kryjte se před BvP a pokud nějaké zbydou rakety najdete na kopci u mrtvých Rusů.

3)Setkání
Takže, pokračujte přímo k vaší základně. Když zjistíte, že je obsazena Rusy, tak nejdříve oddělejte vojáka na věži. Na základně je pak už jen 5 vojáků. Oběhněte základnu zprava nebo zleva a vystřílejte je, není to nic těžkého. Potom postupujte dále. Snažte se schovávat ve křovích, až se přiblížíte k silnici zjistíte, že přes silnici občas projede BVP a na druhé straně patroluje 4 členná hlídka. Nesmíte po nich střílet, abyste se neprozradili. Mě se osvědčilo přesunout se do keřů v sektoru Ei36, počkat si než hlídka přejde a pak vyběhnout na waypoint
pozorování. Jakmile se tam dostanete pozorujte základnu a levým tlačítkem označujte co vidíte. Nezapomeňte prohlédnout taky vesnici napravo od základny, až budete hotovi, opět počkejte až přejede BVP a hlídka se otočí na druhou stranu a běžte rovnou za nosem ke konci mise (dávejte si však pozor, já žádnou hlídku cestou nepotkal, ale je možné, že vás při zpáteční cestě může nějaká zastrčená hlídka překvapit, což by bylo nemilé, vzhledem k tomu, že vás nesmí objevit).

4)Priorita - zbraně
Tahle mise je hodně tuhá. Na začátku nastupte do vrtulníku a zrychlete čas, až vás vrtulník vysadí dojděte k cestě. Teď je to hodně těžké. Musíte položit nálože do patřičné vzdálenosti, jinak vybuchne jen jedno BVP !! (Mě se podařilo správně
rozmístit nálože až na 4tý pokus), doporučuji je dát od sebe hodně daleko, 30m je minimum ! Poté se někam schovejte (osvědčili se mi stromky nad cestou). Odpalte BVP. Teď přijde ta nejtěžší fáze mise ! Musíte vystřílet (Mahoney vás sice bude pobízet, abyste nastoupil do trucku a odjížděl, že vás pokryje, ale to v žádném případě nedělejte. Teď to chce pevnou ruku ! Odstřelujte co vám přijde pod mířidla. Až bude oblast čistá nastupte do jednoho trucku a jeďte přímo za nosem, cestou vás už nic zlého nepotká. Podotýkám, že misi s největší pravděpodobností neuděláte napoprvé. Není od věci si po správném odpálení
BVP misi uložit. Pro zajímavost přikládám svoje hodnocení po této misi.

 

Nové obrázky z ČSLA2 :

Nové obrázky L-410:

Nová verze L-410 od Jennika ! Jedná se vojenskou přepravní verzi L-410 UVP T.

Mi 8/17:

Na stránkách ČSLA modu bylo představeno 9 různých verzí tohoto vrtulníku !

OT-65 YUG

OT-65 FUG opd Yoshe !

Nové obrázky z ČSLA2 :

Interiéry :

Na následujících obrázcích můžete vidět interiéry bojových vozidel v ČSLA modu.

L-410 "Turbolet"

Tento addon je již kompletně hotový. Můžete tu vidět hned několik různých verzích tohoto letounu.

 

OT-62

Obrázky obrněného vozidla OT-62, tento addon je taktéž hotový.

 

OT-64

Pár obrázku z již hotových verzích OT-64.

 

Praga-V3S

Obrázky legenadárního nákladního vozu, addon je již hotový.

 

PT-76

Ukázky obrněného vozidla PT-76, addon je již hotový. Na obrázcích vidíte různé verze tohoto stroje.

 

Tanky

Směsice tanků a obrněných vozidel pro ČSLA2 addon. Uvidíte například různé verze tanků T-72 a T-55.

 

UAZ

3 obrázky oblíbeného dopravního prostředku důstojníků.

BS-3

Obrázky 100mm tankového děla BS-3:

Novinky:
Nové zbraně a jednotky v ČSLA 2 addonu:

Kulomet UK-59 ve třech variantách (statická, kalsická a verze s optikou)Sa-58 s optikouVojenská policieMAA uveřejnil na svých stránkách obsáhlejší popis kampaně a ČSLA 2 addonu. Tady to je:

Kampaň:

Na kampani se intenzivně pracuje. V současné době je hotové intro, probíhají na něm malé designové upravy a ladění, a zhruba deset misí z celkového počtu cca 30 misí. Samotné intro, které má hráče náležitě uvést do děje je dlouhé 67 minut a musím říct, že to je spíše filmové dílo než intro ke kampani, tak jak je známe doposud. Jak kamera, tak režie je prostě parádní a pokud mise a cutscény zachovají laťku, kterou intro nastavilo, máme se na co těšit. Po dokončení addonů plánujeme vydat filmovou *.avi upoutávku, která bude představovat nové jednotky addonu, přibližovat postavy a děj kampaně.

Addon: Na addonu se také stále tvrdě pracuje a medzi jednotkami, ktoré sa dostanú do prvej verzie ČSLA Addonu v.2 budú určite jednotky spomenuté nižšie.
Prvým modelom je OT-64C SKOT. Vznikol v spolupráci s Márfym, ktorého rukopis je jasne zreteľný :) Model je hotový asi z 95% a posledných úprav sa dočká už asi iba interiér streleckej veže.
Úprav sa dočkali aj všetky Tatry. Majú kompletne prerobený podvozok, pridaných je niekoľko detailov a boli trocha "zablatené".
V novom addone nájdete aj nové modely vojakov. Na obrázkoch je model dôstojníka v maskáćoch vz.60 (ihličky). Vo fáze texturovania je aj model výsadkára, ktorý bude odetý v maskáčoch vz.85. Obrázky zverejníme po dotextúrovaní.
Máme dokončený také model OT-62 Topas ve dvou verzích. Bojová verze je vybavena kulometem 7.62mm a bezzákluzovým dělem ráže 82 mm. Velitelská verze postrádá BzK a je vybavena vysílací aparaturou. Nyní vytváříme textury pro obě verze, addon je dokončený asi na 45%. Ďalšími modelmi, na ktorých sa pracuje sú protilietadlový komplet PLDvK M53/M59 "Ješterka", novovytvorené zbrane (Sa-58, Sa-58V, Uk-59, RPG7... v rôznych modifikáciách), PT-76 (vo farbách ČSLA a námornej pechoty Ruska). V príprave sú aj ďalšie modely, ktoré však budú pre časovú tieseň pravdepodobne vydané v prvom update k ČSLA Addonu v.2.
© DRIVERX, © graphix Đark. All rights reserved! Všechna práva vyhrazena!